Krioterapia

Zabiegi ginekologiczne usuwania nadżerki na części pochwowej szyjki macicy są powszechne. Kriokoagulacja jest metodą zamrażania chorej tkanki. Organizm sam po pewnym czasie usuwa zamrożoną, nie funkcjonującą tkankę w sposób bezbolesny.

Zamrożenie tkanki trwale odseparowuje chorobowo zmienione miejsce pozwalając ciału na samodzielne rozprawienie się z problemem. Stosowanie niskich temperatur w celach terapeutycznych jest skuteczne i nie jest metodą nową. Krioterapię stosuje się w leczeniu oparzeń, schorzeń reumatycznych, zapaleniu żył i żylaków czy ortopedii. Krioterapia uśmierza ból.

Sami stosujemy ta metodę w przypadku nabicia sobie guza, okładając miejsce lodem lub przykładając do niego coś zimnego. Taka terapia pomaga obniżyć napięcie mięśni oraz skrócić okres rehabilitacji po przebytej kontuzji. Tkanka ulega martwicy w temperaturze od -5 do -21 stopni Celsjusza.

To właśnie szybkie zamrażanie i rozmrażanie tkanek daje możliwość szybkiego pozbywania się niechcianej tkanki. Gojenie się operowanego miejsca trwa zwykle kilka tygodni ale za każdym razem zależy od indywidualnego przypadku.